Za nami kwalifikacje do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Pierwsze zawody w cyklu turnieju czterech skoczni wygrał reprezentant gospodarzy – Andreas Wellinger. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Stefan Kraft, aktualny lider Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowany Polakiem został trzykrotny triumfator turnieju Kamil Stoch. W niedzielne popołudnie kwalifikacje przebrnęła czterech naszych reprezentantów. 

 

Poza czołową pięćdziesiątką znalazł się Paweł Wąsek. Wylądował przed linią oznaczającą odległość potrzebną do zakwalifikowania. Słaby skok na odległość 120.5m, pomimo trudnych warunków, uzyskał niewielką rekompensatę i pozostał bez szans na awans do dalszej fazy konkursu. Również w poniedziałek nie zobaczymy Macieja Kota, który został pierwszym skoczkiem bez kwalifikacji.

 

Pozostałą czwórkę naszych reprezentantów zobaczymy na skoczni w nowym roku. W drugiej dziesiątce, na 23. miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł. Przed nimi jedynie o 0,01 punkta znalazł się Kamil Stoch, który uzyskał najdalszą odległość z naszych – 130m. Nieco gorszy skok na 127 zaliczył Dawid Kubacki, który jest 30 ex eaquo z Naokim Nakamurą. Ostatnim zakwalifikowanym skoczkiem został Piotr Żyła. Jako ostatni wszedł do czołówki. Czeka na niego ciężkie zadanie, ponieważ będzie mierzył się w parze ze zwycięzcą dzisiejszych zawodów Anze Laniskiem.

Pary KO

Stoch – Granerud

Zniszczoł – Kytosaho

Forfang – Kubacki

Lanisek – Żyła