Podczas wielkiego finału hokejowego Pucharu Polski w Krynicy-Zdrój lepsi okazali się zawodnicy GKS Tychy. Tyszanie w finale wygrali z JKH GKS Jastrzębie i obronili trofeum zdobyte przed rokiem.

Obydwa zespoły by zagrać w finale musiały najpierw pokonać silnych przeciwników w rywalizacji półfinałowej. Tyszanie mierzyli się z Re-Plast Unią Oświęcim, którą pokonali 6-3. Natomiast zawodnicy JKH GKS Jastrzębie po serii rzutów karnych wygrali z mistrzami Polski – GKS Katowice.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu kibice musieli poczekać do drugiej tercji. Tyszanie objęli prowadzenie w pierwszej minucie drugiej części gry za sprawą Fina Olli Kaskinena. Obrońcy trofeum podwyższyli kwadrans później dzięki wykorzystaniu gry w przewadze, a strzelcem gola został Bartłomiej Jeziorski. Wydawało się, że GKS Tychy pewnie zmierza po wygraną, tymczasem hokeiści JKH mieli odmienne zdanie.

Bramkę kontaktową JKH GKS Jastrzębie zdobył na początku trzeciej tercji. Strzelcem bramki dającą nadzieję był Estończyk Robert Arrak. Po niecałych 25-sekundach mieliśmy już remis 2-2 i całe spotkanie rozpoczęło się od nowa. Atomowym uderzeniem w okienko bramki popisał się reprezentant Polski, Dominik Paś. JKH miał ogromne szanse na wygranie spotkania w regulaminowym czasie gry, ale nie potrafił wykorzystać dwóch gier w przewadze. Fantastycznymi interwencjami popisał się bramkarz GKS-u Tychy Tomas Fucik, który marzy o regularnych występach w biało-czerwonych barwach. JKH nie wykorzystało swoich szans, więc o losach spotkania musiała zadecydować dogrywka. Zawodnicy JKH popełnili w niej błąd i musieli grać w osłabieniu, co GKS Tychy wykorzystał już po kilku sekundach. Strzelcem decydującego gola dającego Puchar Polski dla tyszan był Filip Komorski.

GKS Tychy obronił Puchar Polski i zdobył go po raz 10 w swojej historii dokładając to trofeum do superpucharu zdobytego 18 października. Dla zawodników JKH GKS Jastrzębie to pierwsza porażka w finale w historii tych rozgrywek. Przed hokeistami do zdobycia w tym sezonie zostało już tylko i aż najważniejsze trofeum, czyli mistrzostwo Polski. Druga część sezonu zasadniczego i play-offy ruszą już za chwilę.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie: 3:2 (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)

1:0 Olli Kaskinen (20:36)

2:0 Bartłomiej Jeziorski (35:28)

2:1 Robert Arrak (44:53)

2:2 Dominik Paś (45:17)

3:2 Filip Komorski (61:54)