Dobre wieści z Genewy. Jan Zieliński oraz Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP 250, rozgrywanego w tej szwajcarskiej miejscowości. Polak wraz z Monakijczykiem okazali się lepsi od czeskiego duetu Tomas Mahac/ Petr Nouza 4:6, 7:5, 10:7.

W pierwszej partii do stanu 4:4 byliśmy świadkami rywalizacji punkt za punkt. W kolejnym gemie doszło do przełamania na korzyść Mahaca oraz Nouzy. Chwilę później Zieliński oraz Nys nie wykorzystali break pointu, co oznaczało, że poprzednia utrata podania była decydującą o losach seta.

Drugi set początkowo również nie przebiegał po myśli Jana Zielińskiego oraz Hugo Nysa, gdyż stracili swoje podanie przy na 2:1. Chwilę później nastąpiło jednak przełamanie powrotne. Kolejne gemy zwyciężali serwujący, aż do stanu 6:5. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Polak oraz Monakijczyk, którzy wyrównali stan meczu.

W super tie breaku do stanu 4:4 byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji. Następnie inicjatywę przejęli Zieliński oraz Nys, którzy ostatecznie wygrali 10:7 oraz cały pojedynek 2:1.

Rywalami Polaka oraz Monakijczyka w ćwierćfinale zmagań w Genewie będzie para ekwadorsko-kazachska Gonzalo Escobar/ Aleksandr Niewodiesow.