Jan Zieliński nie zwalnia tempa. Polak oraz Monakijczyka Hugo Nysa pokonali ekwadorsko-kazachski duet Gonzalo Escobar/ Aleksandr Niewodiesow 7:6, 1:6, 14:12 i zameldowali się w półfinale turnieju ATP 250 w Genewie. Spotkanie miało niezwykle wyrównany i dramatyczny przebieg.

Dla Jana Zielińskiego oraz Hugo Nysa to drugi pojedynek na szwajcarskiej ziemii. Wczeniej okazali się lepsi od dwójki Czechów – Tomasa Mahaca oraz Petra Nouzy.

W pierwszym secie Polak oraz Monakijczyk przełamali serwis rywali przy stanie 3:1. Niestety Escobar oraz Niewodiesow odpowiedzieli na 4:3. Kolejne gemy wygrywali serwujący, co oznaczało, że o wszystkim zdecyduje się break. Miał on niezwykle wyrównanym przebieg. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachowali Zieliński i Byś, którzy triumfowali 10:8.

Drugi set niestety nie ułożył się po myśli Zielińskiego oraz Nysa, bowiem aż dwukrotnie stracili swoje podanie, przegrywając aż 1:6.

O losach meczu zdecydował super tie break. Polak oraz Monakijczyk rozpoczęli go bardzo dobrze, gdyż wyszli na prowadzenie 5:1. Rywale jednak odrobili straty. Co więcej prowadzili aż 9:7 i mieli trzy piłki meczowe. Ostatecznie jednak górą byli Jan Zieliński oraz Hugo Nysa, którzy odnieśli zwycięstwo 14:12 a w całym meczu 2:1.

W półfinałowym pojedynku rywalami turniejowych jedynek będzie zwycięstwa pojedynku Marcelo Arevalo/Mate Pavic – Julian Cash/Robert Galloway.