Iga Świątek wywiązała się z roli faworytki i pokonała w nieco ponad godzinę Ukrainkę Martę Kostiuk 6:2, 6:1 w półfinałowym spotkaniu turnieju WTA 1000 Indian Wells. O tytuł reprezentantka Polski zmierzy się z Greczynką, Marią Sakkari

W półfinale Indian Wells w Stanach Zjednoczonych pierwsza rakieta świata zmierzyła się z obecnym numerem 31. – Ukrainką Martą Kostiukową. Pierwszy set Polka zwyciężyła 6:2, lecz bardzo duża w tym zasługa rywalki, która popełniła aż 15 niewymuszonych błędów przy zaledwie czterech naszej zawodniczki

W drugim secie Iga kontynuowała swoją dobrą grę, dając wygrać Marcie zaledwie jednego gema. Finalnie całe spotkanie trwało nieco ponad godzinę. W międzyczasie Ukrainka miała problem ze stopą i skorzystała z przerwy medycznej, a Polka wygrała 2:0 (6:2, 6:1)

W niedzielnym finale zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari, która w drugim półfinale pokonała zawodniczkę ze Stanów Zjednoczonych — Coco Gauff 6:4, 6:7 (5-7), 6:2

Półfinał Indian Wells

Iga Świątek — Marta Kostiuk 2:0 (6:2, 6:1)

***

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!