Hubert Hurkacz kontynuuje pasmo zwycięstw na ceglanej nawierzchni. W niedzielę wygrał turniej w Portugalii, a dwa dni później triumfuje w Monako. Po raz drugi z rzędu awansuje do 1/16 finału w Monte Carlo. Czwarty raz w karierze pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 2:1 (6:4,3:6,7:6).

Thriller z dobrym zakończeniem

Pierwszy set obfitował w dużą ilość zwrotów akcji. Wynik zmieniał się bardzo dynamicznie. Na początku to 39. zawodnik rankingu został przełamany na 2:0. Hubert miał dwie okazję, aby powiększyć swoje prowadzenie na 5:1, ale tenisista z Wielkiej Brytanii wyszedł z opresji obronną ręką. W połowie seta nadszedł niewielki kryzys Polaka, który został wykorzystany przez Brytyjczyka. Chwila nieuwagi kosztowała Huberta utratę serwisu i wyrównanie wyniku na 4:4. Pod koniec gema dziesiątego Draper przy stanie 40:30 popełnił podwójny błąd serwisowy i przegrał. Hurkacz na przerwę zszedł z kortów z wynikiem 6:4.

Druga partia była pod pełną kontrolą przeciwnika Hurkacza. W ekspresowym tempie Jack uporał się Polakiem. Dwa razy przełamał ósmą rakietę świata. Po raz pierwszy przy stanie 2:3. Z dużą łatwością zdobywał punkty i w pół godziny doprowadził do decydującej partii.

Ostatnia godzina na korcie okazała się być najbardziej emocjonująca z dotychczasowego przebiegu spotkania. Stawką był awans do 1/16 finału. Hubert jako pierwszy wyszedł na prowadzenie 3:1. Wszystko układało się po myśli Polaka do czasu, gdy mógł przy swoim serwisie zamknąć spotkanie. Zaczęło się od wygrania jednej piłki, ale potem stracił trzy kolejne punkty, wyrzucając piłki w aut. Jack wykorzystał słabszy moment w grze Hurkacza i przedłużył swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu. Doszło do tie breaka, którego świetnie rozpoczął Hubert. Wyszedł na prowadzenie 4:0, a następnie 6:1. Przy pierwszej piłce meczowej popełnił błąd, ale przy drugiej rywal uderzył w siatkę. Po dwóch godzinach i 36 minutach gry Polak zameldował się w drugiej rundzie, gdzie zagra z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem. W kwalifikacjach pokonał Dominica Thiema oraz Lorenzo Sonego. Spotkanie zostanie rozegrane w środę

1/32 finału — Monte Carlo ATP

Hubert Hurkacz — Jack Draper 2:1 (6:4, 3:6, 7(7):6(2)

***

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!