Bardzo dobry występ ma za sobą Aleksandra Kałucka w kwalifikacjach pierwszego turnieju Olympic Qualifier Series. Do fazy pucharowej awansowała także Natalia Kałucka. Stawką są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Olympic Qualifier Series to wydarzenie, w którym o przepustki olimpijskie walczą dyscypliny takie jak: wspinaczka sportowa, skateboarding, kolarstwo BMX oraz breakdance. Dzieli się ono na dwa turnieje: trwający aktualnie w Szanghaju oraz 20-23 czerwca w Budapeszcie, po których punkty zostaną zsumowane. Polacy najbardziej liczą na wspinaczkę na czas, gdzie nasze panie regularnie zdobywają medale najważniejszych imprez. Kwalifikację olimpijską ma już zapewnioną Aleksandra Mirosław.

Pierwszym etapem we wspinaczce sportowej na czas, jak zawsze, były kwalifikacje. Najlepszy czas wykręciła w nich Aleksandra Kałucka. Polka w drugiej próbie uzyskała znakomity rezultat 6,55s. Jest to wynik niewiele gorszy od jej rekordu życiowego. Druga była Chinka Zhou – 6,62s, a trzecia Francuzka Viglione – 6,68s. Na 5 miejscu uplasowała się Natalia Kałucka – 6,77s. Odpadły niestety Anna Brożek – 21 miejsce oraz Patrycja Chudziak (dsq). W rywalizacji mężczyzn reprezentował nas Marcin Dzieński. Niestety zajął on dopiero 25 lokatę z wynikiem 5,49s. Do awansu Biało-Czerwonemu zabrakło 0,16s.

Finały zaplanowano na jutro na godzinę 10:40 polskiego czasu.