Magda Linette i Nao Hibino spotkały się na korcie w Doha w ramach turnieju WTA 1000. To pojedynek pierwszej rundy, a stawką był awans do kolejnej fazy zawodów.

W I rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze, Magda Linette zmierzyła się z notowaną na 93. miejscu w światowym rankingu, Japonką Nao Hibino. Polka rozegrała zacięte spotkanie i awansowała do kolejnej rundy.

Linette, która zajmuje 53. miejsce w rankingu, od początku była uznawana za faworytkę spotkania. Grała agresywnie, ale też nie obyło się bez błędów własnych. W pierwszym secie obie tenisistki starały się zdobyć przewagę. Magda Linette grała pewnie, choć  Nao Hibino nie dawała za wygraną. Ostatecznie pierwszą partię wygrała Magda 6:1.

Drugi set również należał do naszej reprezentantki, ale nie było to łatwe starcie, gdyż Japonka postanowiła zaostrzyć rywalizację. Magda nie zamierzała ustępować, tocząc wyrównaną walkę punkt za punkt. Ostatecznie Magda Linette zdobyła przewagę i wygrała partię.

Obie panie dały z siebie wszystko, walka o zwycięstwo trwała do samego końca. W połowie seta Magda Linette przełamała serwis Nao Hibino i objęła prowadzenie. Jednak Japonka nie zamierzała się poddać. Ostatnie gemy były niezwykle wyrównane, a obie zawodniczki walczyły o każdy punkt. Ostatecznie to właśnie Magda wygrała wynikiem 6:4, zapewniając sobie miejsce w kolejnej rundzie.

Było to bardzo zacięte i emocjonujące starcie, które trzymało w napięciu do samego końca. Polska tenisistka sprawiła sobie tym samym prezent na 32 urodziny, które dziś obchodzi. Magdzie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne mecze

Autor: Aleksandra Frąk