Magdzie Linette po porażce w turnieju singlowym pozostała walka w deblu podczas tegorocznego Indian Wells. Jej partnerką po raz kolejny została Amerykanka – Bernarda Pera. Pierwszymi przeciwniczkami polsko-amerykańskiego duetu były Gruzinka – Oksana Kałasznikowa oraz Amerykanka – Alycia Parks.

Spotkanie mogło rozpocząć się wyśmienicie dla polsko-amerykańskiego duetu, jednak Linette i Pera nie wykorzystały trzech break pointów i przegrały po chwili pierwszego gema. Problemy pojawiły się 4 gemie, kiedy to przy stanie 2:1 dla rywalek, Linette i Pera straciły swój serwis. Rywalki następnie powiększyły przewagę przy swoim serwisie, a w szóstym gemie ponownie przełamały Linettę i Perę. Gruzińsko-amerykańska para prowadziła już 5:1, na szczęście Linette i Pera otrząsnęły się i zaczęły odrabiać straty. W ósmym gemie, Kałasznikowa i Parks, miały okazję na zakończenie seta, jednak nie wykorzystały jej. Podobna sytuacja miała miejsce w gemie numer dziewięć, wtedy również Linette i Pera wybroniły się przed piłką setową. Po dziesięciu gemach, polsko-amerykański duet doprowadził do wyrównania 5:5. Kolejny gem również padł łupem tejże pary, Linette i Pera wykorzystały drugiego break pointa i wyszły na prowadzenie 6:5. Chwilę później losy pierwszego seta były już rozstrzygnięte, Linette i Pera wykorzystały pierwszą piłkę setową i wygrały partię 7:5.

Drugi set rozpoczął się od dwóch gemów pewnie wygranych przez serwującą parę. Następnie Linette/Pera przełamały podanie rywalek, nie tracąc w gemie ani jednego punktu. Po chwili polsko-amerykański duet podwyższył prowadzenie na 3:1, aby w kolejnym gemie ponownie przełamać rywalki i prowadzić już 4:1. W szóstym gemie, to rywalki przełamały podanie Linette i Pery, na szczęście polsko-amerykańska para bardzo szybko odpowiedziała przełamaniem powrotnym i prowadziła już 5:2. Kałasznikowa i Parks nie zrezygnowały z dalszej walki i po raz kolejny przełamały podanie Linette i Pery, doprowadzając do wyniku 5:3 dla polsko-amerykańskiej pary. Był to jednak ostatni zryw gruzińsko-amerykańskiego duetu. W dziewiątym gemie, Linette i Pera wykorzystały pierwszą piłkę meczową i zwyciężyły drugą partię 6:3.

Przeciwniczkami Linette i Pery w 1/8 finału turnieju w Indian Wells będą Amerykanka – Nicole Melichar-Martinez oraz Australijka- Ellen Perez.

M. Linette/B. Pera – O. Kałasznikowa/A. Parks    7:5, 6:3

Przygodę w Indian Wells zakończył niestety Hubert Hurkacz. Polski tenisista odpadł z rywalizacji singlowej po porażce z Francuzem – Gaelem Monfilsem – 0:6, 7(7): 6(5), 2:6.