Sezon 2023/24 nie układa się po myśli polskich skoczkiń narciarskich. Swoje występy obecnej zimy zakończyła właśnie Nicole Konderla, która o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Strach boi się odważnych. W tym momencie odwagą było dla mnie podjęcie tej decyzji. Koniec tego dziwnego sezonu – napisała na instagramie 22 – latka.

Nicole Konderla ma za sobą bardzo trudny czas. Trwającej zimy przez większość czasu startowała wyłącznie w Pucharze Interkontynentalnym. W zmaganiach elity zaprezentowała się trzykrotnie. Ani razu nie zameldowała się jednak w czołowej 30. 22-latka znalazła się również w trzyosobowym składzie na RAW Air, jednak po oddaniu jednego ze skoków treningowych w Oslo podjęła decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji w norweskim tournee.

Dodajmy, że reprezentantka Polski oprócz kryzysu sportowego zawodniczka w ostatnim czasie zmagała się również z depresją, o czym wspomniał portal sport.tvp.pl.

Przypomnijmy, że kadra kobiet przeszła ogromną transpormację. Posadę trenera objął Harald Rodlauer. Na ten moment współpraca z tak znanym i cenionym Austriakiem nie przynosi pożądanych efektów. Jedyną zawodniczką, która zdobyła punkty w sezonie 2023/24 jest Anna Twardosz. Jej dotychczasowy dorobek wynosi 8 oczek.