Magda Linette ostatnie dni może uznać za bardzo udane. Polska tenisistka po dobrym tygodniu w francuskim Rouen gdzie dotarła do finału, przeniosła się na turniej rangi WTA 1000 w Madrycie. Poznanianka w pierwszej rundzie hiszpańskiego turnieju pokonała 2:1 Włoszkę Elisabette Cocciaretto.

Poznanianka pojechała do Madrytu z nadziejami na kontynuowanie dobrej passy, los w pierwszej rundzie przydzielił jej Włoszkę Elisabette Cocciaretto (54 w rankingu WTA). Początek spotkania zaczął się niezbyt dobrze dla naszej tenisistki gdyż już w pierwszym gemie została przełamana i Polka szybko przegrywała 0:2. W połowie seta Magdzie Linette udało się przełamać dobrze serwującą rywalkę i doprowadzić do wyrównania 3:3, lecz już w kolejnym gemie serwisowym ponownie lepsza okazała się reprezentantka Italii. Cocciaretto sztuka przełamywania serwisu Polki udała się w tym secie aż trzykrotnie, kolejna taka sytuacja wydarzyła się w dziewiątym gemie pierwszej partii, gdy Włoszka wykorzystał czwartą piłkę setową. Rywalka wygrała pierwszą partię 6:3 a Magda Linette by mieć szansę na wygranie tego spotkania musiała znacząco poprawić dyspozycję przy własnym podaniu.

Polska rakieta nr. 2 wyszła niezwykle zmotywowana na drugiego seta. Linette dość szybko przejęła inicjatywę na korcie i przełamała rywalkę obejmując prowadzenie 3:2. Ponownie ta sztuka udała się Polce przy kolejnym gemie serwisowym rywalki, nasza tenisistka prowadziła już 5:2 i pewnie zmierzała po wygranie seta i wyrównanie stanu rywalizacji. Włoszce udało się jeszcze odpowiedzieć i zdołała przełamać Polkę przy pierwszym jej gemie serwisowym na set. Magda Linette wyciągnęła jednak wnioski i przy kolejnym swoim gemie na set była już bezbłędna. Polka wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała drugą partię 6:4.

Trzeci set obie tenisistki rozpoczęły dość nerwowo tracąc solidarnie na zmianę swoje podania. Magda Linette kolejny raz przełamała rywalkę w siódmym gemie decydującej partii, Polka dzięki temu przełamaniu wyszła na prowadzenie 4:3. Nasza zawodniczka do końca spotkania nie dała się już przełamać i wykorzystując pierwszą piłkę meczową wygrała tego seta 6:4 a całe spotkanie 2:1. Polka w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie zmierzy się z wiceliderką światowego rankingu Białorusinką Aryną Sabalenką.

Magda Linette – Elisabetta Cocciaretto: 2:1 (3:6, 6:4, 6:4)