Po zakończonych turniejach WTA w Dubaju oraz ATP w Doha, Los Cabos i Rio de Janeiro przyszedł czas na aktualizację światowych rankingów tenisowych.

Na czele rankingu WTA nadal pozostała Iga Świątek, która rozpoczęła swój 92 tydzień jako liderka tego zestawienia. Po dobrych występach w Doha, gdzie zdobyła tytuł oraz w Dubaju, gdzie doszła do półfinału, jej przewaga nad drugą Aryną Sabalenką zwiększyła się i obecnie wynosi ponad 1300 punktów. Najwyższe miejsce w karierze od dzisiaj zajmuje Magdalena Fręch. Polka, która od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę jest obecnie na 42 miejscu w rankingu WTA. W porównaniu z zestawieniem sprzed tygodnia awansowała aż o 11 pozycji! Niestety z pierwszej pięćdziesiątki rankingu wypadła Magda Linette, dla której ten sezon na razie nie jest zbyt udany.

Duży awans zanotowała także zwyciężczyni turnieju w Dubaju, Włoszka Jasmine Paolini, która przeskoczyła o 12 pozycji i jest obecnie czternastą tenisistką świata. Najwyższy skok z pierwszej setki rankingu zaliczyła jednak Anna Kalinskaya, która pokonała kilka dni temu Igę Świątek. Rosjanka awansowała aż o 16 miejsc.

W rankingu WTA Race nadal na czele jest Aryna Sabalenka, która wyprzedza Elenę Rybakinę i Igę Świątek. 22 miejsce w tym zestawieniu zajmuje aktualnie Magda Fręch.

Dzisiaj ukazał się także nowy ranking ATP. W pierwszej dziesiątce nie doszło do żadnych roszad, co oznacza, że Hubert Hurkacz nadal jest ósmym tenisistą świata.

W tym tygodniu tenisistki powalczą o trofea podczas turniejów w Austin i San Diego. Z naszych reprezentantek w San Diego zobaczymy Magdę Fręch. Dzisiaj swój występ podczas turnieju ATP w Dubaju rozpocznie za to Hubert Hurkacz. Poza tym mężczyźni zagrają także o zwycięstwo w Acapulco oraz Santiago.