Udany występ polskich żeglarek na mistrzostwach Europy olimpijskiej klasy ILCA 6 w Atenach! Na 7. miejscu ukończyła Agata Barwińska, a 12. była Wiktoria Gołębiowska. Pozostali reprezentanci Polski ukończyli na odległych miejscach.

Agata Barwińska zajęła siódme miejsce  w starcie finałowym w klasie ILCA 6. Polka miała stratę 14 punktów do strafy medalowej, ale niestety faworytki były za mocne. -,,Liczyłam na więcej, celowałam w medal i dlatego żałuję, że wiatr tak mocno pokrzyżował nam plany i nie udało się rozegrać połowy wyścigów. W tak słabym, tak zmiennym i nieprzewidywalnym wietrze każdy błąd kosztuje bardzo dużo. […] Ogólnie jednak jestem zadowolona, choć wiadomo, że nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej. Forma jest, a jej szczyt ma przyjść na Igrzyska Olimpijskie. Nie mogę się już doczekać kolejnych startów – mówi zawodniczka MOS Iława.

Dobry występ zaliczyła także Wiktoria Gołębiowska (Wiking Toruń). Reprezentanka Polski zajęła 12 miejsce, a niewiele zabrakło, aby wystartowała w wyścigu finałowym. -,,To były trudne regaty, a 12 miejsce w tych okolicznościach jest dobrym wynikiem. Dobrze wrócić w okolice najlepszej dziesiątki. Nie były to łatwe regaty, mało wiatru i mało wyścigów, dużo zmian i przetasowań w stawce. Tym bardziej bycie w czołówce cieszy. Czekam na regaty, w których popłyniemy komplet wyścigów i na koniec będzie można poczuć te sportowe zmęczenie, którego tu zabrakło. – mówi Wiktoria Gołębiowska. Poza tym 64. miejsce zajęła Zofia Wójcik, a 76. lokatę Lilly May Niezabitowska.

Niestety w klasie ILCA 7 Polacy ukończyli na odległych pozycjach. Najwyżej sklasyfikowany był Filip Olszewski (MKS Dwójka Warszawa), który ukończył regaty na 81 miejscu. a w drugiej setce byli Piotr Malinowski i Tomasz Blendewski. W przeciwieńśtwie do Polek nasi reprezentanci nie mają jeszcze zapewnionego udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jednak ostatnią okazją do zdobycia przepustki będzie kwietniowy French Olympic Week w Hyeres.