Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy do lat 21 w olimpijskiej klasie ILCA6. W regatach fenomenalnie spisała się Lilly May Niezabitowska, która została Mistrzynią Europy. Rywalizujący w kategorii U19 w olimpijskiej klasie ILCA7 Filip Olszewski stanął na najniższym stopniu podium.

Niezabitowska najlepsza w Europie!

Od samego początku regat rozgrywanych na Majorce wysoką dyspozycję sygnalizowała Lilly May Niezabitowska. Reprezentantka Polski regularnie notowała miejsca w czołowej dziesiątce i po trzech dniach rywalizacji znajdowała się na drugim miejscu. Później było jeszcze lepiej. Na dzień przed zakończeniem zmagań zawodniczce Jacht Klubu Kotwica Kołobrzeg przydarzył się słabszy wyścig (38 lokata), jednak nie był on brany pod uwagę do ogólnej klasyfikacji. Tym samym Polka awansowała na pozycję liderki. Co więcej, druga na tamten moment Włoszka Emma Mattivi traciła do Niezabitowskiej aż 35 oczek. Lilly May do ostatnich chwil nie straciła koncentracji, utrzymała wyśmienitą formę i w fantastycznym stylu została Mistrzynią Europy U21! Srebro wywalczyła Claudia Adan Lledo (Hiszpania), zaś broniąca tytułu Mattivi sięgnęła po brąz. Poniżej zamieszczamy miejsca pozostałych Biało-Czerwonych:

18. Laura Szulc

22. Aleksandra Borucka

35. Zofia Wójcik

42. Karolina Jałoszyńska

45. Dominika Raszka

Brąz dla Olszewskiego

Powody do radości ma także startujący w klasie ILCA7 Filip Olszewski. Polak bronił tytułu wywalczonego w sierpniu 2023 roku. Również na Majorkę nasz reprezentant poleciał walczyć o najwyższe cele. Zawodnik MKS Dwójka Laser Team żeglował niezwykle równo, co przełożyło się na najniższy stopień podium w kategorii U19. Wśród całej stawki U21 Filip został sklasyfikowany na bardzo dobrym, dziewiątym miejscu. Ponadto w złotej grupie znaleźli się również: