Tegoroczne Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów w Sofii są znakomite dla reprezentacji Polski. W poprzednich dniach srebro wywalczyła Oliwia Drzazga, a brąz Wiktoria Wołk. Dziś do tego dorobku krążek z najcenniejszego kruszcu dołożyła Weronika Zielińska-Stubińska. 

W dobrych nastrojach mogliśmy być już po rwaniu, podczas którego Weronika Zielińska-Stubińska (-81kg) zaliczyła 103kg i był to ex aequo najlepszy wynik wraz z reprezentantką Mołdawii Eleną Erighiną. Jeszcze więcej emocji było w podrzucie. Poprzeczkę wysoko zawiesiła Erighina, która zaliczyła wszystkie 3 próby, uzyskując w ostatniej 131kg. Polka drugie podejście, w którym próbowała podrzucić 130kg, spaliła. Zielińska-Stubińska postanowiła zaryzykować i zawalczyć o złoto, zgłaszając ciężar 132kg. Biało-Czerwona zaliczyła tę próbę i uzyskała najlepszy wynik zarówno w podrzucie, jak i w dwuboju! Tym samym została Mistrzynią Europy z wynikiem 235kg!

Oprócz Weroniki na pomoście rywalizowali dziś także Patryk Sawulski oraz Bartłomiej Adamus. Sawulski zajął bardzo dobre 6 miejsce w kategorii -96kg z wynikiem 350kg. Pechowy występ zanotował Adamus, który w tej samej konkurencji spalił wszystkie trzy próby w rwaniu.