Zawody w Bavarii okazały się bardzo udane dla łyżwiarzy z Polski. W środę w Niemczech wystąpiła trójka naszych reprezentantów. Na najwyższym stopniu podium stanęła Noelle Streuli w kategorii solistek. Poza tym swój program krótki w parach sportowych zaprezentowali Julia Szczecinina oraz Michał Woźniak

Złoto dla Polski

Noelle Streuli po wczorajszym programie krótkim zajmowała drugie miejsce z dorobkiem 48.42. Do pierwszej zawodniczki traciła zaledwie 0.30 punktów. Stratę udało się odrobić w tańcu dowolnym, gdzie uzyskała dość sporą przewagę nad resztą stawki. Pomimo upadku jako jedyna przekroczyła notę ponad stu punktową, wyprzedzając Gruzinkę. Druga z naszych reprezentantek Catherine-Charlotte Lapierre po swoim pierwszym przejeździe uplasowała się na 11 pozycji z 37.45 punktami. Po dzisiejszym występie awansowała o 4 pozycję i tym samym zmagania solistek zakończyliśmy z dwiema Polkami w pierwszej dziesiątce.

Na zakończenie zawodów zaprezentowali się łyżwiarze w konkurencji par sportowych. Julia i Michał po shorcie zajęli drugie miejsce. Jedynie dwa punkty za Holendrami.

Polacy z powodzeniem startowali również w zawodach Winter Trophy. Po programach krótkich mamy na podium dwójkę reprezentantów. U solistek na drugim miejscu znalazła się Karolina Białas, natomiast Kuba Lofek prowadzi.