Dominik Kubera, Przemysław Pawlicki i Kacper Woryna przebrnęli przez pierwszą fazę eliminacji do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Kubera uzyskał awans w Abensbergu, a Pawlicki z Kubera podczas zawodów w Debreczynie.

O godzinie 14:00 Dominik Kubera walczył w niemieckim Abensbergu w kwalifikacjach do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Jedyny Polak w obsadzie rozpoczął turniej od lekkie wpadki, bowiem dość niespodzianie uległ Niemcowi Martinowi Smolinskiego i dojechał do mety jako trzeci. Później jednak zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin był już na torze niełapany, a na koniec turnieju zgromadził łącznie 13 oczek. Ten sztuki dokonało również dwóch innych żużlowców, a o końcowych pozycjach zadecydował bieg dodatkowy, w którym Dominik zajął drugie miejsce. Dało to w ostatecznym rozrachunku najniższy stopień podium i awans do Grand Prix Challenge, czyli decydującej rundy kwalifikacyjnej.

Najlepszy na niemieckiej ziemi okazał się reprezentant gospodarzy — Kai Huckenneck, który stracił tylko jeden punkt na korzyść właśnie Kubery. Drugie miejsce zajął Rasmus Jensen, a czołową czwórkę uzupełnił Max Fricke.

Wyniki rundy kwalifikacyjnej w Abensbergu:

1. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Rasmus Jensen (Dania) – 13 (3,3,2,2,3)
3. Dominik Kubera (Polska) – 13 (1,3,3,3,3)
4. Max Fricke (Australia) – 13 (3,2,2,3,3)
5. Tom Brennan (Wielka Brytania) – 10 (2,2,3,1,2)
6. Kim Nilsson (Szwecja) – 9 (2,d,1,3,3)
7. Martin Smolinski (Niemcy) – 9 (2,2,2,1,2)
8. Jesse Mustonen (Finlandia) – 8 (1,3,0,2,2)
9. Leon Flint (Wielka Brytania) – 8 (2,2,1,2,1)
10. Nicolas Covatti (Włochy) – 5 (3,d,2,d,-)
11. Glenn Moi (Norwegia) – 5 (1,1,0,2,1)
12. Daniel Klima (Czechy) – 4 (0,0,3,0,1)
13. Valentin Grobauer (Niemcy) – 4 (1,1,1,d,1)
14. Andrij Rozaluk (Ukraina) – 3 (0,1,1,1,0)
15. Mathias Tresarrieu (Francja) – 1 (0,d,w,1,0)
16. Julian Kuny (Niemcy) – 0 (w,0,0,0,u)
17. Sandro Wassermann (Niemcy) – 0 (d)

Przemysław Pawlicki najlepszy w Debreczynie

Dwie godziny później w węgierskim Debreczynie odbyła się druga runda kwalifikacyjna w węgierskim Debreczynie. W zawodach udział wzięło dwóch reprezentantów Polski — Przemysław Pawlicki i Kacper Woryna.

Od samego początku bardzo szybki na torze był starsi z braci Pawlickich. Zawodnik NovegoHotelu Falubazu Zielona Góra zdominował rywalizację, bowiem stracił tylko jeden punkt i to na korzyść drugiego z naszych reprezentant. 14 oczek dało Przemkowi zwycięstwo i pewny awans do Grand Prix Challenge.

Zawody były tak wyrównane, że 12 punktów nie dało awansu. Ten wynik osiągnęło aż trzech żużlowców, którzy zajęli miejsca od trzeciego do piątego, a o końcowych lokatach zadecydował wyścig dodatkowy, w którym udział wziął Kacper Woryna. Na nasze szczęście Polak zajął w nim drugie miejsce i jako czwarty wjechał do wielkiego finału walki o cykl Speedway Grand Prix 2025. Drugą pozycję dość niespodzianie wywalczył Antonio Lindbaeck, a podium uzupełnił Andrzej Lebiediew.