Bardzo dobry występ tuż przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów zaliczył Marcin Zawół. Polak podczas Pucharu IBU Juniorów rozgrywanego na Polanie Jakuszyckiej zajął 5 miejsce w biegu sprinterskim.

Dobry wstęp przed własna publicznością zaliczył Marcin Zawół. Polak rozpoczął od jednej karnej rundy podczas strzelania w pozycji leżącej. Również podczas drugiej wizyty na strzelnicy nasz reprezentant nie zdołał zamknąć jednego celu. Jednak polski biathlonista zaliczył dobry bieg (5 czas) dzięki czemu finalnie zakończył na 5 miejscu tracąc zaledwie 10 sekund do podium. Udany występ zanotował także Fabian Suchodolski, który z bezbłędnym strzelaniem był 13. Kolejni Polacy zajęli miejsca: 34. Jakub Potoniec, 48. Kacper Brzoska, 60. Maciej Łapka, 85. Mariusz Pływaczyk oraz 88. Dawid Filip.

Z kolei w rywalizacji kobiet najlepiej z Polek poradziła sobie Emilia Zasadna. Nasza zawodniczka z 2 pudłami na strzelnicy zakończyła rywalizację na 35 lokacie. Zuzanna Sadownik również popełniła dwa błędy ale bieg był trochę gorszy i finalnie została sklasyfikowana na 46 pozycji. Bez punktów zawody zakończyły: 58. Oliwia Arendarczyk, 66. Milena Wildak, 68. Klaudia Niedurny, 69. Aleksandra Szajnowska.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!