Bardzo dobra sobota w wykonaniu naszych Juniorów Młodszych podczas Mistrzostw Świata w biathlonie. Miejsca w pierwszej “10” w biegach indywidualnych zajęli Grzegorz Galica oraz Amelia Liszka.

Bieg Indywidualny Juniorów Młodszych

W drugim dniu Mistrzostw Świata Juniorów odbywających się w estońskiej Ottepie rozgrywane były biegi indywidualne w młodszej kategorii wiekowej. Jako pierwsi na starcie stanęli panowie w tym czterech Biało-Czerwonych: Grzegorz Galica, Jakub Potoniec, Igor Kusztal oraz  Dawid Filip. Jako pierwszy z Polaków na trasie pojawił się Jakub Potoniec z 11 numerem startowym. Nasz reprezentant mimo dobrego biegu (13 czas) miał duże problemy na strzelnicy, gdzie zanotował aż 5 błędów. Finalnie polski biathlonista zakończył zmagania na 17 pozycji. Drugim Biało-Czerwonym, który pojawił się na trasie był Grzegorz Galica. Polak bardzo dobrze rozpoczął zawody strzelając bezbłędnie na pierwszym strzelaniu. Niestety na drugiej wizycie na strzelnicy reprezentant Polski zaliczył trzy pudła. Na dwóch kolejnych strzelaniach nasz biathlonista zanotował strzelanie 5/5 oraz 4/5. Grzegorz Galica podobnie jak Jakub Potoniec bardzo dobrze prezentował się na trasie (12 czas biegu) i finalnie zakończył zawody na wysokim 7 miejscu. Dwaj pozostali nasi reprezentanci zajęli odpowiednio: Igor Kusztal 55 miejsce, a Dawid Filip był 81.

Bieg Indywidualny Juniorek Młodszych

Z kolei w rywalizacji pań najlepiej poradziła sobie Amelia Liszka. Polka podczas dzisiejszych zawodów strzelała w kratkę na pierwszym i trzecim strzelaniu była bezbłędna, a na pozostałych dwóch zaliczyła po jednej pomyłce. Finalnie nasza zawodniczka minęła linię mety z 9 rezultatem nieco ponad 2 minuty po zwyciężczyni. Bardzo dobry wynik zaliczyła Oliwia Arendarczyk, która z zaledwie jednym błędem zajęła 14 miejsce. W najlepszej “20” mieliśmy jeszcze trzecią Polkę – Majkę Germat. Nasza reprezentantka podczas dzisiejszych zawodów zaliczyła trzy błędy i ostatecznie zakończyła na 18 pozycji. Ostatnią z naszych zawodniczek była Zuzanna Sadownik, która z 10 błędami sklasyfikowana została na 83 lokacie.