Zakończyły się trwające od piątku w japońskim Hachinohe Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Dla Biało-Czerwonych skończyły się one brązowym medalem w sprincie drużynowym mężczyzn.

Niedzielną rywalizację w Japonii otworzyły biegi drużynowe pościgowe. Jako pierwsze do zmagań przystąpiły Panie. Polki wystartowały w składzie: Zofia Braun, Liwia Kubin, Hanna Mazur. Biało-Czerwone zameldowały się na mecie jako piąte z czasem 3:12.89 ze stratą 4.34 s do zwycięskich Japonek. Na 6. lokacie z kolei uplasowali się Panowie w składzie: Mateusz Śliwka, Szymon Wojtakowski, Szymon Kwapisz (3:56.68). Do triumfujących Kanadyjczyków Polacy stracili 7.43 s. Jest to nowy rekord Polski juniorów.

Następnie nasi reprezentanci przystąpili do sprintów drużynowych. Panie w składzie: Hanna Mazur, Wiktoria Dąbrowska, Zofia Braun zajęły w nim 8. pozycję z rezultatem 1:34.79 i stratą do Holenderek wynoszącą 5.19 s. Dużo lepiej poszło Panom. Kacper Abratkiewicz, Szymon Wojtakowski i Mateusz Śliwka na mecie zameldowali się z czasem 1:23.25, co dało brązowy medal! Strata do drugiej Kanady wyniosła zaledwie 0.05 s. Złoto wywalczyli Norwedzy. Warto dodać, że rezultat uzyskany przez Biało-Czerwonych to nowy rekord Polski juniorów!

Na zakończenie czempionatu mogliśmy oglądać zmagania w mass starcie. Wśród Pań na starcie pojawiły się Hanna Mazur i Zofia Braun. Z dobrej strony pokazała się Mazur, która została sklasyfikowana na 6. pozycji. Czternastą lokatę zajęła Braun. Wygrała Holenderka Angel Daleman przed swoją rodaczką Patricią Koot i Japonką Haną Noake. W rywalizacji mężczyzn nie mieliśmy naszych reprezentantów. Złoto wywalczył Japończyk Yuta Fuchigami, a podium uzupełnili Daniel Hall i Taiki Shingai.

Z Japonii Biało-Czerwoni wrócą z dwoma medalami. Wcześniej bowiem indywidualny brąz na 1500 metrów wywalczył Szymon Wojtakowski.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!