W konkursie duetów w Lake Placid Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł zajęli dopiero 7 miejsce, mimo że po 1 serii znajdowali się na … 2 lokacie.  

Puchar Świata w skokach narciarskich w Lake Placid trwa w najlepsze. Po bardzo dobrym występie indywidualnym Zniszczoła naszym reprezentantom nie powiodło się niestety w konkursie duetów. Zawiodły przede wszystkim słabe skoki Dawida Kubackiego.

Po pierwszej serii Polacy byli w dobrych nastrojach. Kubacki oddał skok na odległość 121,5m, natomiast Olek Zniszczoł poleciał o pół metra bliżej. Solidna podstawa Biało-Czerwonych oraz chimeryczna wśród rywali zapewniła nam drugą lokatę, ale “peleton” złożony m.in z Austriaków i Niemców nie tracił dużo.

Druga seria niestety spowodowała drastyczny spadek Biało-Czerwonych w klasyfikacji. Dawid Kubacki wylądował jedynie na 106 metrze i wiadomo było, że poniesiemy duże straty. Zniszczoł znacznie podreperował nasz wynik, dzięki skokowi na odległość 124 metrów. Straty do czołówki okazały się jednak zbyt duże. Ostatecznie po 2 seriach Polacy znajdowali się na 6 pozycji.

Ostatnie skoki w wykonaniu obu reprezentantów Polski nie wypadły najlepiej. Dawid Kubacki uzyskał 114 metrów, a Aleksander Zniszczoł zaledwie 2 więcej. Biało-Czerwony duet zajął dopiero 7 lokatę z rezultatem 725,5pkt. Emocji w czołówce nie brakowało. Zawody wygrała Austria z przewagą zaledwie 0,2 (!) punktu nad Niemcami. Podium uzupełnili Norwedzy.

Konkurs duetów w Lake Placid:

1. Austria (Michael Hayboeck, Stefan Kraft)

2. Niemcy (Philipp Raimund, Andreas Wellinger)

3. Norwegia (Marius Lindvik, Johann Andre Forfang)

7. Polska (Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł)