Zakończył się drugi dzień zmagań podczas 27. Mistrzostw Europy w short tracku, które odbywają się w Gdańsku. Tuż za podium na dystansie 500 m znaleźli się Kamila Stormowska i Diane Sellier, a awans do jutrzejszych finałów wywalczyły nasze sztafety.

1500 m
Wśród kobiet w półfinale na tym dystansie wystartowały Gabriela Topolska i Kamila Stormowska. Pierwsza z nich w swoim wyścigu zajęła 4. lokatę z czasem 3:08.891, co dało start w finale B. Tam Biało-Czerwona przecięła linię mety jako trzecia z czasem 2:46.626 i została sklasyfikowana na 10. pozycji. Druga z naszych reprezentantek odpadła z rywalizacji na etapie półfinału, zajmując 6. miejsce w swoim biegu.
Bardzo dobrze spisał się natomiast Diane Sellier, który po zajęciu 3. lokaty w swoim wyścigu awansował do finału A z małym “q” (2:23.267). Piąty był z kolei Michał Niewiński (2:28.579), który trafił do finału B. W nim okazał się najlepszy, wygrywając z czasem 2:29.902 i kończąc rywalizację na 8. miejscu. W finale A Sellier zajął 6. lokatę z czasem 2:22.210.

500 m
Świetnie w ćwierćfinale na tym dystansie spisały się startujące w tym samym wyścigu Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Polki zajęły dwa pierwsze miejsca i pewnie zakwalifikowały się do półfinałów. Z dalszą rywalizacją pożegnała się natomiast na tym etapie Gabriela Topolska, która w swoim ćwierćfinale była czwarta. W półfinale Mazur przecięła linię mety jako druga (43.863), pewnie awansując do finału. Awans z małym “q” wywalczyła również Stormowska, która w swoim biegu była trzecia (43.157). Ostatecznie Kamila zakończyła zmagania tuż za podium (43.308), a Nikola była piąta (43.937). Mistrzynią Europy została Holenderka Xandra Velzeboer, wicemistrzynią jej rodaczka Selma Poutsma, a brąz powędrował do Belgijki Hanne Desmet.

Wśród panów swój bieg ćwierćfinałowy wygrał Michał Niewiński z czasem 41.747. Pewny awans do półfinału wywalczył również Diane Sellier, który w drugim wyścigu był drugi z czasem 41.434. Panowie trafili do tego samego wyścigu półfinałowego i zajmując w nim drugą i trzecią lokatę zapewnili sobie start w finale. W nim cały czas na pozycji medalowej utrzymywał się Diane Sellier. Na końcowych metrach został jednak wyprzedzony przez Belga Stijna Desmeta i zakończył rywalizację na 4. miejscu (41.633). Mistrzem Europy został Włoch Pietro Sighel, a wicemistrzem – Holender Teun Boer. Michał Niewiński zajął 5. lokatę (47.832).

Sztafety

W półfinale na dystansie 3000 metrów Polki wystartowały w drugim wyścigu w składzie: Anna Falkowska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska. Biało-Czerwone wygrały go z czasem 4:22.868 minimalnie pokonując Francuzki i pewnie awansowały do jutrzejszego finału. Zmierzą się w nim jeszcze z Włoszkami oraz Holenderkami.

Panowie natomiast rywalizowali na dystansie 5000 m. Polacy w składzie: Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon i Diane Sellier również okazali się najlepsi w swoim wyścigu, wygrywając z czasem 7.13.455. W jutrzejszym finale zmierzą się z Belgią, Holandią oraz Węgrami.