W biegu masowym kobiet wzięły udział dwie Biało-Czerwone: Natalia Sidorowicz oraz Joanna Jakieła. Pierwsza z nich zajęła 16. lokatę, a druga – uplasowała się na 25. miejscu.

Bieg masowy to konkurencja zamykająca Mistrzostwa Świata w Novym Meście na Moravach. Przystąpiło do niego 30 biathlonistek, w tym dwie reprezentantki Polski. Francuzka Justine Braisaz-Bouchet zdobyła złoty medal. Po wicemistrzostwo sięgnęła Włoszka Lisa Vitozzi. Brąz trafił do drugiej Francuzki Lou Jeanmonnot.

Natalia Sidorowicz zakończyła zmagania z dwoma błędami na strzelnicy. Przybiegła do mety jako szesnasta z czasem 37:15.7, ze stratą do liderki 2:38.5 minuty.

Z takim samym bilansem strzelania zakończyła zawody Joanna Jakieła. Polka ze stratą 3:27.6 minuty zajęła 25. lokatę.