Za nami kolejny weekend saneczkarskiego Pucharu Świata. Tym razem rywalizacja toczyła się na torze w Oberhofie (Niemcy). Biało-Czerwoni wystartowali w składzie: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski (dwójka męska), Dominika Piwkowska i Nicola Domowicz (dwójka żeńska) oraz Klaudia Domaradzka (jedynki).

 

Dwukrotnie 13 lokata Chmielewskiego i Kowalewskiego

W sobotę solidnie zaprezentowali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Reprezentanci Polski w zmaganiach męskich dwójek uzyskali 13 czas pierwszego ślizgu (42.141). W drugim podejściu pokonali tor nieco wolniej (42.201), jednak zdołali utrzymać lokatę i wywalczyć awans do niedzielnych sprintów. Dziś Biało-Czerwoni również zakończyli zmagania na 13 pozycji. W sobotę zwyciężyli Austriacy Thomas Steu i Wolfgang Kindl, zaś w sprintach najszybsi okazali się gospodarze Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz.

 

Klaudia Domaradzka z miejscem w “20”

W konkurencji solistek polska jedynaczka – Klaudia Domaradzka w obu ślizgach uzyskała 19 rezultat. Czasy 42.876 i 42.858 dały łączny wynik 1:25.734 i 19 miejsce w ogólnym zestawieniu. Dublet zanotowały Niemki. Zwyciężyła Julia Taubitz przed Anną Berreiter, zaś podium uzupełniła Madeleine Eagle (Austria).

 

10 miejsce Domowicz i Piwkowskiej

W konkurencji dwójek kobiecych Nicola Domowicz i Dominika Piwkowska zdołały wyprzedzić Czeszki oraz Ukrainki i znaleźć się na 10 miejscu (1:27.872). Najszybsze były Dajana Eitberger i Saskia Schirmer (Niemcy). W sprincie reprezentantki Polski znalazły się na 12 lokacie (27.242). Do zwyciężczyń Seliny Egle i Lary Michaeli Kipp (Austria) straciły 0.999. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w łotewskiej Siguldzie.