Mateusz Sochowicz zajął 17 miejsce w kwalifikacjach sprintu podczas saneczkarskich Mistrzostw Świata w Altenbergu. Awans do finałowej rywalizacji uzyskiwała jednak tylko czołowa “15”.

Niemiecki Altenberg gości najlepszych saneczkarzy świata podczas najważniejszej imprezy sezonu. Na pierwszy ogień poszły dość nowe konkurencje, którymi są sprinty. Najpierw rozegrano kwalifikacje, a w walce o medale wzięło udział po 15 najlepszych zawodników/dwójek.

W jedynkach standardowo biało-czerwone barwy reprezentowali Klaudia Domaradzka oraz Mateusz Sochowicz.

Domaradzka z czasem 38.478s zajęła 22 lokatę. Wystartowały 34 zawodniczki. W finale po złoto sięgnęła bezkonkurencyjna Niemka Julia Taubitz. Srebro trafiło do Szwajcarki Natalie Maag, natomiast brąz do Łotyszki Eliny Vitoli. Sochowicz z kolei rywalizował w gronie 35 saneczkarzy i był dużo bliżej awansu. Polak zajął 17 miejsce z rezultatem 33.610s. Żeby znaleźć się w finale trzeba było przejechać dystans o 34 tysięczne szybciej. Tyle właśnie zabrakło mu do Łotysza Berzinsa. Złoto wywalczył Austriak David Gleirscher, srebro Niemiec Max Langenhan, a brąz Łotysz Kristers Aparjods.

W dwójkach bardzo liczyliśmy na Wojtka Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego.

Niestety dzisiejszy ślizg zupełnie nie poszedł po myśli naszej eksportowej dwójki. Biało-Czerwoni zajęli dopiero przedostatnie, 25 miejsce. Najlepsi w finale okazali się Łotysze Bots i Plume. Za nimi uplasowały się dwie dwójki z Austrii. Srebrny medal zdobyli Steu i Kindl, natomiast brązowy Gatt i Schoepf. Sensacją był brak medalu dla gospodarzy. 16 lokatę w kwalifikacjach zajęły nasze najmłodsze reprezentantki – Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska. W dwójkach kobiet odpadała tylko jedna para i niestety były to nasze saneczkarki. Znów bez medalu zostali gospodarze. Wygrały Włoszki Voetter/Oberhofer. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwójki łotewskie. Srebro odebrały Upite i Kaluma, a brąz Robezniece i Bogdanova.

Jutro saneczkarze będą już rywalizować na dłuższym dystansie, zaprezentują się dwójki mężczyzn i kobiet oraz jedynki mężczyzn. W niedzielę powalczą panie w jedynkach oraz sztafety.