Najlepsi specjaliści od łyżwiarstwa szybkiego wyruszyli za ocean na kolejne odsłony Pucharów Świata. Dzisiaj w Salt Lake City czwórka Polaków zaprezentowała się w dywizji A.

Damian Żurek wystąpił na dystansie 1000 metrów, reprezentant Polski zajął 8 miejsce z czasem 1.07.45, uzyskując nowy rekord życiowy! Najlepszy nasz sprinter stracił do zwycięzcy 2.08 sekundy. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Amerykanin Jordan Stolz, który ustanowił nowy rekord świata od dziś wynoszący 1:05.37.

Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet zaprezentowała się Karolina Bosiek, młoda reprezentantka Polski zajęła 13 miejsce z czasem 1:15.10. Do zwyciężczyni nasza łyżwiarka straciła 2.33 sekundy, dzisiejszą rywalizację wygrała Japonka Miho Takagi z wynikiem 1:12.77.

Poza wspomnianą dwójką zaprezentowali się dziś również: Magdalena Czyszczoń na 3000 metrów oraz w wyścigu masowym Artur Janicki. Nasza specjalistka od długich dystansów zajęła 14 pozycję, natomiast Janicki w wyścigu masowym nie zdobył punktów i zajął 16 miejsce. Jutro kolejne emocje, miejmy nadzieję z biało-czerwonymi w rolach głównych.