Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak jako jedyne z Biało-Czerwonych dotarły do ćwierćfinału ORLEN Polish Open w badmintonie. To najważniejszy turniej rozgrywany w naszym kraju. 

Liczna biało-czerwona kadra stawiła się w najmocniejszym zestawieniu w Warszawie na turnieju ORLEN Polish Open. Niestety w zmaganiach singlistów Polaków oglądaliśmy jedynie w kwalifikacjach. Najbliżej awansu do turnieju głównego mężczyzn byli Dominik Kwinta oraz Maksymilian Danielak, którzy odpadli w decydującej, 4 rundzie kwalifikacji. Kwinta przegrał ze Szwedem Gustavem Bjorklerem, natomiast Danielak z reprezentantem Indii Darshanem Pujarim. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Pujari awansował do półfinału. Wśród pań o jedno zwycięstwo od awansu była Ulyana Volskaya. Polka przegrała jednak z Dunką Ann-Sofie Husher Ruus.

W grach podwójnych poszło nam nieco lepiej. Najlepiej zaprezentowały się Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak. W 1 rundzie po trzysetowym meczu pokonały Czeszki Sonę Horinkovą i Katerinę Zuzakovą 16:21, 21:18, 21:14. Następnie musiały zmierzyć się w polskim pojedynku z Wiktorią Dąbczyńską i Zuzanną Jankowską, które 1 rundę przeszły dzięki walkowerowi od Dunek. Tutaj również musiały odbyć się trzy sety. Hankiewicz i Marczak wygrały wynikiem 21:15, 16:21, 21:16. Niestety w ćwierćfinale lepsze okazały się rozstawione z numerem “3” Szwedki Moa Sjoo/Tilda Sjoo. Polki przegrały 0:2 (18:21, 18:21).

Na drugiej rundzie turniej zakończyły wspomniane Dąbczyńska i Jankowska oraz pary Anastasia Khomich/Daria Zimnol i Julia Piwowar/Julia Pławecka.

Do drugiej rundy w turnieju debla mężczyzn dotarli Robert Cybulski/Szymon Ślepecki oraz Dominik Kwinta/Mikołaj Szymanowski. Z kolei w mikście najwyżej z Biało-Czerwonych (także 2 runda) turniej zakończyli Wiktor Trecki/Paulina Hankiewicz i Piotr Liszka/Anna Czuchra.