Polscy skoczkowie w Willingen wystąpią w czteroosobowym składzie. Osłabienie naszej Kadry A spowodowane jest chwilową niedyspozycją jednego z naszych zawodników.

Paweł Wąsek nie wystartuje w piątkowych kwalifikacjach w niemieckim Willingen. Polak z powodu przeziębienia został odsunięty od kadry. Sztab szkoleniowy nie chce ryzykować pogorszenia stanu zdrowia naszego zawodnika, dlatego podjęto decyzję o niewystawianiu go w kwalifikacjach.

Thomas Thurnbichler chce oszczędzać Pawła na niedzielę i kolejne konkursy Pucharu Świata, co oznacza, że w piątkowych treningach i kwalifikacjach zobaczymy tylko czterech naszych skoczków. O wysokie lokaty i udział w zawodach zawalczą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł.

Polski Związek Narciarski podaje, że w przypadku poprawy zdrowia Wąska, skoczek może wystartować w niedzielnej rywalizacji.

Pawłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a reszcie naszych zawodników dalekich skoków, bez niespodzianek w postaci niekorzystnych warunków na skoczni, gdyż podobno prognozy na najbliższy weekend PŚ na Muehlenkopfschanze nie są optymistyczne.

 

Autor: Aleksandra Frąk