Snowboardowy weekend w Jaworzynie Krynickiej za nami. Dziś Oskar Kwiatkowski poprawił wynik z wczoraj, kończąc zawody w czołowej ósemce. W ćwierćfinale Polak przegrał z Maurizio Bormolinim.

Ponownie kwalifikacje spośród Biało-Czerwonych przeszedł jedynie Oskar Kwiatkowski, który uplasował się w nich na 8 pozycji. Poza nim wśród mężczyzn punktował jeszcze Michał Nowaczyk, który zajął 19 miejsce. Warto dodać, że dla Michała jest to najlepszy indywidualny wynik w sezonie. Natomiast w kwalifikacjach pań najlepiej wypadła Weronika Biela-Nowaczyk -25 miejsce. W top “30” zawody ukończyły także Maria Bukowska-Chyc – 26 lokata oraz Natalia Stokłosa – 29 miejsce. Niestety dyskwalifikacji doświadczyły Weronika Dawidek oraz Olimpia Kwiatkowska, która ma za sobą bardzo nieudany weekend.

W 1/8 finału Oskar Kwiatkowski zmierzył się z Niemcem Ole-Mikkelem Prantlem, czyli 9 zawodnikiem kwalifikacji. Pojedynek ten był dość wyrównany, obaj snowboardziści nie ustrzegli się błędów, ale w drugiej części trasy Polak pojechał lepiej i wygrał z Niemcem o 0,41s. Tym samym Oskar zapewnił sobie już czołową ósemkę zawodów! W kolejnej rundzie poprzeczka poszła w górę. Rywalem Biało-Czerwonego był Włoch Maurizio Bormolini – zwycięzca kwalifikacji. Rywal Polaka wypracował sobie przewagę na pierwszej części trasy, ale Oskar się nie poddawał. W pewnym momencie wydawało się, że nasz snowboardzista zaczyna odrabiać, ale przydarzył mu się błąd. Ostatecznie Oskar Kwiatkowski stracił do Włocha 0,41s i w klasyfikacji dzisiejszych zawodów zajął 8 miejsce.