W drugim indywidualnym konkursie w Oberstdorfie oglądaliśmy 3 Polaków. Najlepszym z naszych był  Kamil Stoch, który zakończył zawody na 11. miejscu. Konkurs wygrał Stefan Kraft.

Kwalifikacje

Konkurs poprzedziły kwalifikacje, w których udział wzięło 4 Polaków. Najlepiej wypadł Aleksander Zniszczoł, który skokiem na 214 metr, zagwarantował sobie 10. miejsce. Niedużo za nim, bo zaledwie dwie pozycje niżej, uplasował się Kamil Stoch po skoku na 209,5 metra. Gorzej natomiast zaprezentował się Piotr Żyła, bo finalnie kwalifikacje zakończył na 28. miejscu, skacząc 191,5 metra. Najwięcej emocji, niestety tych negatywnych, przyniósł nam skok Dawida Kubackiego. Dawid poleciał jedynie na 176,5 metra, ale skoku nie zakończył lądowaniem, a upadkiem – całe szczęście kontrolowanym. Całe szczęście upadł w odpowiedni sposób i był w stanie opuścić zeskok o własnych siłach.

Najlepszy z całej stawki był Stefan Kraft (226,5 metra), natomiast najdalej skoczył jego rodak – Daniel Huber (240 metrów). Podium uzupełnił Timi Zajc (215,5 metra)

Pierwsza seria

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej usiadł Piotr Żyła. Skokiem na 206 metrów zagwarantował sobie awans do drugiej serii, ale dopiero z 20. miejsca. Drugim z naszych był Aleksander Zniszczoł, który poradził sobie trochę gorzej, bo skoczył półtora metra bliżej, co finalnie dało mu miejsce zaraz za Piotrkiem. Ostatnim, a zarazem najlepszym z Polaków, był Kamil Stoch, który po skoku na 219 metrów zakończył pierwszą część konkursu na 10. miejscu.

Najlepszy na półmetku konkursu był Ryoyu Kobayashi (224 metry), drugi Stefan Kraft (224 metry), a podium dopełnił Timi Zajc (222 metry).

Druga seria

Jako pierwszy skakał Olek i niestety lot od początku był bardzo niespokojny, co oczywiście wpłynęło na odległość. Poleciał zaledwie na 200,5 metra i tym samym nie utrzymał swojej pozycji z pierwszej serii. Zaraz po nim swój skok oddał Piotr Żyła. Piotrek spisał się dużo lepiej, bo poleciał na 213,5 metra, ale mimo to nie utrzymał swojej pozycji, bo po swoim skoku był dopiero czwarty. Kamil w drugiej serii zaprezentował się bardzo dobrze. Skoczył 2,5 metra dalej niż w pierwszej serii i po swoim skoku zajął 2, miejsce, zaraz za Michaelem Hayboeckiem.

Cały konkurs wygrał natomiast Stefan Kraft (433,5 pkt), drugi był Peter Prevc (430,2 pkt(, a trzeci Ryoyu Kobayashi (422,1 pkt).

 

Miejsca Polaków:

11. Kamil Stoch – 403,8 pkt.

21. Piotr Żyła – 370,2 pkt.

23. Aleksander Zniszczoł – 355,6 pkt.