Sobotni dzień rywalizacji we Włoszech nie przyniósł nam dobrych wiadomości. Mistrz Świata z zeszłego roku, Oskar Kwiatkowski nie zakwalifikował się do głównej drabinki zawodów. W czwartek przegrał w 1/8 o zaledwie 0,04s z Mistrzem Olimpijskim.

Po pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym Polak zajmował 4. miejsce z czasem 33.98s, ustępując jedynie Włochowi Fischnallerowi oraz Słoweńcom Kosirowi i Mastnakowi. W drugiej serii, na niebieskiej trasie, Oskarowi przydarzył się duży błąd, który kosztował go spadek na 25 miejsce. Drugim najwyżej notowanym Polakiem był Michał Nowaczyk – 39 miejsce. 41 był Andrzej Gąsienica-Daniel. Aktualnie Oskar zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

U Pań również nikogo nie zobaczyliśmy w dalszych etapach rywalizacji, ale dwie z Biało-Czerwonych zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W kwalifikacjach wystąpiły: Maria Bukowska — Chyc (23 miejsce), Weronika Dawidek (25 lokata), a Olimpia Kwiatkowska niestety nie ukończyła swojego przejazdu.