Za nami druga runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W piątek i w sobotę zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na kanadyjskim torze w Whistler. Znów z bardzo dobrej strony pokazała się męska dwójka. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli wysoką siódmą lokatę. Na starcie zobaczyliśmy także Klaudię Domaradzką, Mateusza Sochowicza i Arkadiusza Trojgę w jedynkach, Nikolę Domowicz i Dominikę Piwkowską w dwójkach oraz Biało-Czerwoną sztafetę.

 

Męska dwójka w dobrej formie!

Kibice polskiego saneczkarstwa przyzwyczaili się już do solidnych wyników osiąganych przez męską dwójkę. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski już tydzień temu dali sygnał, że są dobrze przygotowani do sezonu (12 lokata). W Whistler było jeszcze lepiej. Reprezentanci Polski wykonali świetny pierwszy ślizg, który pozwolił im na zajęcia 7 lokaty na półmetku. W drugim przejeździe uzyskali 11 czas, jednak przewaga okazała się wystarczająca do utrzymania pozycji. Zwyciężyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Artl przed Austriakami – Thomasem Steu i Wolfgangiem Kindlem oraz swoimi rodakami Hannesem Orlamuenderem i Paulem Constantinem Gubitzem. Za start w Kanadzie Biało-Czerwoni zdobyli 46 punktów. Aktualnie z dorobkiem 78 oczek plasują się na 10 miejscu w ogólnym zestawieniu.

 

Przetarte szlaki sztafety

Po raz pierwszy w tym sezonie widzowie mogli śledzić rywalizację sztafet. Biało-Czerwoni wystartowali z 4 numerem i po swoich ślizgach zajmowali drugą lokatę tuż za reprezentacją gospodarzy. Ostatecznie Polacy zdołali wyprzedzić Ukrainę oraz Rumunię, co wystarczyło do zajęcia 7 miejsca. Skład sztafety: Domaradzka, Chmielewski/Kowalewski, Sochowicz, Domowicz/Piwkowska.

Wcześniej rywalizowali panowie. Mateusz Sochowicz zajął 21, zaś Arkadiusz Trojga 27 miejsce. Zawody wygrał Max Langenhan (Niemcy) przed Jonasem Muellerem (Austria) i Kristersem Aparjods (Łotwa). Wśród pań Klaudia Domaradzka uzyskała 28 rezultat. Zwyciężyła Niemka – Julia Taubitz, która pokonała swoje rodaczki Annę Berreiter i Merle Fraebel.

W konkurencji dwójek kobiecych Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska były 11. Najlepszy rezultat osiągnęły Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal (Niemcy). Drugie miejsce wywalczyły Dajana Eitberger/Saska Schirmer (Niemcy), zaś trzecie Andrea Vortter i Marion Oberhofer (Włochy).