W ostatnich dniach oczy fanów sportów motorowych były zwrócone na rywalizację w Abu Dhabi. W wymagającym rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge wystartowali Biało-Czerwoni, wśród nich Konrad Dąbrowski. Motocyklista Duust Rally Team przyzwyczaił swoich sympatyków, że we wszystko, co robi wkłada całe serce. Nie inaczej było tym razem. Polak zwyciężył w kategorii Rally2 i wśród juniorów oraz uplasował się na drugiej lokacie w całych zmaganiach.

Po 20 latach czekania kolejny z rodziny Dąbrowski na podium Abu Dhabi Desert Challenge.

Nieco starsi kibice motosportu z pewnością pamiętają sukces Marka Dąbrowskiego, który w 2004 roku sięgnął po drugie miejsce w tamtej edycji rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Dziś, dokładnie po 20 latach przerwy ten wyczyn powtórzył jego syn Konrad Dąbrowski. W rozgrywanej w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) drugiej rundzie Mistrzostw Świata zawodnik Duust Rally Team spisał się fantastycznie. Już w prologu Polak zasygnalizował wysoką dyspozycję by na koniec dnia zajmować piątą lokatę w klasyfikacji generalnej i trzecią w klasie Rally2. Kolejne dni były jeszcze lepsze. Reprezentant Polski podczas pięciu etapów ani razu nie spadł poza podium ogólnego zestawienia. Co więcej wygrał trzy z nich w stawce motocyklistów startujących w Rally2. Fenomenalna, równa jazda przełożyła się na olbrzymi sukces. Konrad zakończył zmagania na drugiej lokacie w klasyfikacji generalnej, czym wyrównał osiągnięcie swego ojca. Ponadto został zwycięzcą w Rally2 oraz w rywalizacji juniorów.