Mateusz Sochowicz po bardzo dobrym drugim ślizgu zajął 13 lokatę w jedynkach mężczyzn na Mistrzostwach Świata w saneczkarstwie. Dobrze spisała się też nasza dwójka. Chmielewski i Kowalewski uplasowali się na 11 miejscu.

Jako pierwsze na torze w Altenbergu zaprezentowały się dwójki pań. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęły 11 miejsce. Po pierwszym ślizgu Biało-Czerwone zajmowały dopiero 14 lokatę na 16 startujących dwójek, ale dużo lepiej spisały się w drugim. Nasze juniorki awansowały na 11 miejsce, co powinno być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Następnie przyszedł czas na jedynki, gdzie z pierwszym numerem wystartował Mateusz Sochowicz. Po pierwszym ślizgu nasz reprezentant z czasem 54,869s zajmował 19 lokatę, natomiast drugi był w jego wykonaniu o wiele lepszy. Sochowicz zdołał awansować aż o 6 miejsc i zajął ostatecznie dobre 13 miejsce. Bezkonkurencyjny był reprezentant gospodarzy Max Langenhan.

Na koniec dzisiejszych startów zaprezentowały się dwójki mężczyzn z udziałem Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Polacy zajęli miejsce tuż za czołową dziesiątką, chociaż na półmetku rywalizacji znajdowali się na 9 lokacie. Drobne błędy spowodowały spadek na 11 pozycję, która jest i tak dobrym wynikiem na najważniejszej imprezie sezonu. Łączny czas obu ślizgów naszej dwójki wyniósł 1:24.081. Dublet zdobyli Austriacy: złoto trafiło do duetu Gatt/Schoepf, a srebro do Steu i Kindla.