Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w fazie play-off siatkarskiej Tauron Lidze. Awans do półfinału uzyskały drużyny BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, PGE Rysice Rzeszów oraz Grupa Azoty Chemi Police. Natomiast w rywalizacji w derbach Łodzi o awansie będzie musiał zadecydować dopiero trzecie spotkanie.

Pewne zwycięstwo zawodniczek BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Białej

W lepszych humorach do drugiemu meczu przystępowały zawodniczki z Bielsko-Biały, które po sobotnim zwycięstwie 3:2 prowadziły w całej rywalizacji.  Faworytki tego spotkania praktycznie od początku zyskały przewagę nad rywalkami, którą konsekwentnie powiększały. Jednak w środkowej części seta zawodniczki Uni Opole doprowadziły ze stanu 9:14 do 14:15. Do końca seta inicjatywa należała do zawodniczek z Bielsko-Biały, które finalnie wygrały pierwszą partię 25:19. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły siatkarki zespołu gospodarzy wychodząc na dwupunktowe prowadzenie, które powiększały w kolejnych fazach seta. Rewelacyjną końcówkę jednak zagrały zawodniczki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała odrabiając 7 punktową stratę (11:18 – 22:22). Rozbite mentalnie gospodynie nie miały szans w decydujących piłkach tej partii i to ekipa gości wygrała 26:24. W trzecim secie bardzo szybko przewagę zyskał rozpędzony zespołu z Bielsko-Białej. Uni Opole jednak się nie poddawały i od stanu 7:12 doprowadziły do remisu 14:14. Kluczowa część partii należała już do bielszczanek, które wygrały 25:21 oraz cały mecz 3-0. Nagrodę MVP otrzymała Paulina Damske, która zdobyła w tym meczu 16 “oczek”.

Uni Opole – BKS BOSTKI ZGO Bielsko-Biała 0-3 (19:25, 24:26, 21:25)

Stan rywalizacji (Do 2 zwycięstw): 2-0 dla BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – awans do półfinału

Trzecie spotkanie zadecyduje o zwycięstwie w rywalizacji w derbach Łodzi

Pierwszy pojedynek derbowy w ramach ćwierćfinału Tauron Ligi wygrały zawodniczki Grot Budowlani Łódź 3-2. Początek starcia był bardzo zacięty, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w środkowej części seta zawodniczki zespołu gości wysunęły się na prowadzenie 18:14. Siatkarki ŁKS-u Commerceonu Łódź nie oddały już prowadzenia wygrywając premierową odsłonę 25:18. Rozpędzone zawodniczki ŁKS-u świetnie rozpoczęły także drugą partię wychodząc na prowadzenie 7:3. Siatkarki Grot Budowlanych zbliżyły się do rywalek (10:11) lecz dalej przebieg seta kontrolowały zawodniczki gości. Finalnie zawodniczki Alessandro Chiappini wygrały drugą partię 25:21. Trzecią odsłonę meczu ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki ŁKS-u, które sprawnie wyszły na prowadzenie 10:5. Jednak zawodniczki Grot Budowlanych odrobiły straty doprowadzając do remisu 12:12. Przez kolejne akcje oglądaliśmy wyrównany mecz, a wynik oscylował wokół remisu. Na tablicy wyników widniał remis 24:24, zatem o zwycięstwie musiała zdecydować gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 27:25 przedłużając swoje szanse w tym meczu. Początek czwartej partii był bardzo zacięty, gdzie żadna z ekip nie była w stanie wypracować przewagi nad rywalkami. Trend ten przerwały zawodniczki ŁKS-u, które w środkowej fazie seta wysunęły się na prowadzenie 15:12. Zawodniczki gościnie oddały już swojego prowadzenia wygrywając czwartą partię 25:22 wygrywając cały mecz 3-1. Bardzo dobry mecz rozegrała Zuzanna Górecka która mimo, że zaczęła jako rezerwowa została MVP zdobywając 12 punktów.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commerceon Łódź 1-3 (18:25, 21:25, 27:25, 22:25)

Stan rywalizacji (Do 2 zwycięstw): 1-1

Awans Rysić Rzeszów do półfinału

Jako faworytki do drugiego spotkania przystępowały zawodniczki PGE Rysice Rzeszów, które w pierwszym starciu okazały się lepsze wygrywając 3-0. Jednak początek dzisiejszego meczu był bardzo zacięty i żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy. Dopiero zawodniczki z Rzeszowa dzięki dobrej grze na bloku wysunęły się na nieznaczne prowadzenie (14:10). Zawodniczki gości do końca pierwszej partii nie oddały już prowadzenia wygrywając ją 25:21. Napędzone siatkarki z Rzeszowa świetnie rozpoczęły drugą partię szybko wychodząc na prowadzenie 6:2. Rzeszowianki grały coraz lepiej, a ich przewaga w pewnym momencie wynosiła aż 10 punktów (13:3). Zespół gospodarzy zaczął niwelować straty ale dzięki tak dużej przewadze Rysice mogły sobie pozwolić na błędy w swojej grze. Ostatecznie zawodniczki Stephana Antigi wygrały także drugiego seta 25:21 zdecydowanie przybliżając się do awansu. Początek trzeciej partii był wyrównany, gdzie wynik przez pierwsze akcje oscylował wokół remisu. Stan ten przerwały rzeszowianki, które wysunęły się na prowadzenie 12:9. Zespół gości powiększył swoje prowadzenie (15:11) ale wtedy zobaczyliśmy chwilowy zryw Radomki Radom, które zniwelowały straty do stanu 14:15. Jednak pozostała część seta należała już do PGE Rysic Rzeszów, które pewnie wygrały 25:20 i przypieczętowały awans do najlepszej “4” Mistrzostw Polski.

MOYA Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów 0-3 (21:25, 21:25, 20:25)

Stan rywalizacji (Do 2 zwycięstw): 2-0 PGE Rysice Rzeszów – awans do półfinału

Chemik mimo kłopotów z awansem do półfinału

Mierzący się z kłopotami finansowymi Grupa Azoty Chemik Police przystępował do drugiego spotkania z buforem bezpieczeństwa w postaci wygranej 3-0 w pierwszym spotkaniu. Siatkarki Chemika dzięki dobrej grze na kontrze odskoczył na 3 punkty (10:7). Jednak rywalki nie odpuszczały doprowadzając do remisu (18:18). Zawodniczki z Kalisza poszły za ciosem i dzięki skutecznej grze w końcówce wygrały całą premierową odsłonę meczu 25:21. Policzanki wróciły do dobrej gry dzięki czemu pewnie wygrały dwa kolejne sety do 18. Natomiast kaliszanki nie poddawały się i w czwartej partii postawiły się faworyzowanym rywalkom. Podopieczne Marcina Widera przez większość seta znajdowały się na 2/3 punktowym prowadzeniu. Jednak w końcówce zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police doprowadziły do remisu 24:24, zatem o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Przez długi czas żadna ekip nie była w stanie przechylić szali na swoją korzyść. Dopiero po błędzie kaliszanek zawodniczki Chemika Police wygrały czwartą partię 33:31 i mogły świętować awans do półfinału.

Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3-1 (21:25, 25:18, 25:18, 33:31)

Stan rywalizacji (Do 2 zwycięstw): 2-0  Grupa Azoty Chemik Police – awans do półfinału