Z kiepskiej strony pokazały się nasze reprezentantki w w Garmisch-Partenkirchen. Żadnej z naszych nie udało się awansować do serii finałowej. Zawody wygrała Nika Prevc.

W sobotę rozegrano pierwszy konkurs Turnieju Dwóch Nocy na Grosse Olympiaschanze w Ga-Pa. W zawodach wystąpiły dwie polskie skoczkinie, do konkursu nie udało się zakwalifikować Natalii Słowik. W pierwszej serii po wylądowaniu na 111 metrze na 34. lokacie uplasowała się Anna Twardosz. 38. miejsce przypadło z kolei Poli Bełtowskiej. Polka skoczyła na odległość 106,5m. Do finału nie udało się zatem awansować żadnej z nich.

Sobotni konkurs zwyciężyła Słowenka Nika Prevc, która oddała kolejno 133 i 130-metrowe próby. Druga była Eirin Maria Kvandal, a podium uzupełniła Abigail Strate.

Następne zawody panie rozegrają 1. stycznia w Oberstdorfie. Na półmetku Turnieju Dwóch Nocy prowadzi dzisiejsza triumfatorka, Nika Prevc.