Świetne wieści napływają do nas z Estonii, gdzie trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. W biegu sprinterskim na 10 kilometrów swój drugi medal na tej imprezie wywalczył Jan Guńka, zostając wicemistrzem globu wśród juniorów starszych, przegrywając złoto o nieco ponad 10 sekund. W czołowej dziesiątce znalazł się również Konrad Badacz

Znakomity występ Jana Guńki

Kolejną konkurencją podczas trwających w estońskim Otepää Młodzieżowych Mistrzostwach Świata był bieg sprinterski juniorów starszych na dystansie 10 kilometrów, w którym nasz reprezentant — Jan Guńka wywalczył swój drugi medal na tej imprezie, zajmując drugie miejsce.

Janek od samego początku czuł się bardzo dobrze na torze i liczył się w walce o najwyższe cele. Duża w tym zasługa jego postawy na strzelnicy, gdzie nie popełnił żadnego błędu, dzięki czemu linie mety przekroczył jako drugi. Jak się później okazało, nikt już Polaka nie wyprzedził, tym samym Polak został wicemistrzem świata, ulegając jedynie reprezentantowi Norwegii — Isakowi Freyowi. Na najniższym stopniu podium znalazł się Niemiec Linus Kesper

Z dobrej strony pokazał się również Konrad Badacz. Niedawny uczestnik seniorskich mistrzostw globu w postawie stojącej dwukrotnie spudłował i ostatecznie ze stratą niecałej minuty został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Poniżej oczekiwań spisali się dwaj kolejni reprezentanci Polski. Fabian Suchodolski był trzydziesty ósmy, a Marcin Zawół trzydziesty dziewiąty, mimo tego, że popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy, a Fabian — trzy.

Skrobiszewska w najlepszej piętnastce mistrzostw świata

W tej samej konkurencji wśród Pań (7,5 kilometra) najlepiej poradziła sobie Barbara Skrobiszewska, która znalazła się tuż za czołową dziesiątką — na 11. pozycji. Basia pomimo bezbłędnego strzelania, biegowo odstawała od czołówki i do złotej medalistki — Szwedki Sary Andersson straciła blisko półtorej minuty. Anna Nędza-Kubiniec z jedną karną rundą zajęła 23. pozycję. Klaudia Topór była pięćdziesiąta trzecia, a Emilia Zasadna — pięćdziesiąta ósma.