Za nami półmetek wielobojowych Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w niemieckim Inzell. Rywalizację zakończyli już sprinterzy, a wśród nich 5 Biało-Czerwonych. Niestety kontuzja jeszcze przed startem wykluczyła naszego najlepszego zawodnika – Damiana Żurka.

W pierwszym dniu znakomity występ na 500m zanotował Marek Kania. Nasz sprinter zajął 2 miejsce z czasem 34,56s. Wygrał Kanadyjczyk Laurent Dubreuil (34,47s), a tuż za Polakiem uplasował się Holender Jenning De Boo (34,65s). Niestety tak dobrze Kani nie poszło na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie był dopiero 15. Na półmetku zajmował jednak wysoką 5 lokatę. Dużo gorzej radził sobie Piotr Michalski, który dwukrotnie zajął 19 miejsce, zarówno na 500, jak i 1000 metrów.

Dobre występy zanotowały Biało-Czerwone. Karolina Bosiek zajęła 10 lokatę w konkurencji 500m z wynikiem 38,15s. Na 13 miejscu znalazła się Martyna Baran (38,29s), a 19 była Iga Wojtasik (38,65s). Z kolei na dystansie 1000m Bosiek uplasowała się jedno oczko niżej – Karolina uzyskała czas 1:16.30 i po dwóch konkurencjach była 10. Rekord życiowy pobiła Iga Wojtasik, wyniósł on 1:16.90 i dał Polce 15 miejsce. Niestety dopiero 23 była Martyna Baran.

Dziś z niecierpliwością czekaliśmy na występ Marka Kani. Nie był on już tak dobry jak wczoraj. Na 500m Kania pojechał nieco wolniej, a rezultat 34,64s wystarczył na 6 lokatę. Poprawił się Piotr Michalski – 11 miejsce z czasem 34,78s. Drugi start na 1000 metrów spowodował duży spadek Kani w klasyfikacji generalnej. Polak zajął odległe 20 miejsce i ostatecznie uplasował się na 11 pozycji. Piotr Michalski był 14 na 1000m, a w łącznej klasyfikacji 17.

Karolina Bosiek z kolei lepiej wypadła na 1000m, gdzie była dziesiąta – 1:15.87. Na sprinterskim dystansie natomiast zajęła 14 miejsce. W sumie dało jej to 11 lokatę w klasyfikacji generalnej. Warto docenić dwa rekordy życiowe Martyny Baran. Na 500m – 38,12s i 13 lokata, natomiast na 1000m – 1:17.29 i 17 miejsce. Martyna w całym wieloboju zajęła 14 miejsce. Iga Wojtasik również miała powody do zadowolenia, ponieważ po raz drugi pobiła życiówkę na 1000m. Tym razem wynik 1:16.68 wystarczył na 14 lokatę. Na Mistrzostwach Świata zajęła 16 miejsce.