Polscy skoczkowie rywalizowali w Pucharze Kontynentalnym w Lahti. Zawody odbywały się na skoczni Salpausselka (HS130). Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Wąsek, który w niedzielnym konkursie zajął 4. miejsce.

Awans do finałowej serii w sobotę wywalczyło dwóch reprezentantów naszego kraju. Paweł Wąsek po skoku na odległość 119,5 metra zajmował piętnastą pozycję. Tuż za nim plasował się Kacper Juroszek (118 m). Wasęk znacząco poprawił się w drugim skoku i zanotował awans na siódme miejsce! Drugi z Polaków z kolei po skoku na odległość 114 metrów zanotował spadek na dwudziestą lokatę. Wygrał Zak Mogel.

Niedziela dostarczyła polskim kibicom jeszcze więcej emocji. Pucharowe punkty zdobyło aż czterech polskich skoczków! Po pierwszym skoku na szóstej pozycji był klasyfikowany Paweł Wąsek. Awans do serii finałowej wywalczyli również jedenasty Jakub Wolny (121,5 m), piętnasty Kacper Juroszek (125,5 m) oraz dwudziesty siódmy Tymoteusz Amilkiewicz (118 m).

W drugiej serii Wasek poprawił swoją pozycję, ale niestety został ostatecznie sklasyfikowany tuż za podium. Biało-Czerwonemu zabrakło do tego zaledwie 2,2 punkta. Kacper Juroszek po finałowej próbie na 121 metr zajął trzynastą pozycję. Piętnasty był Jakub Wolny (122,5 m), z kolei dwudziesty dziewiąty Tymoteusz Amilkiewicz (90 m). Triumfował Niemiec, Markus Eisenbichler.