Futsalowa reprezentacja Polski poznała grupowych rywali w walce o Mistrzostwa Europy, które w 2026 roku odbędą się na Litwie i Łotwie. Polska trafiła do grupy trzeciej, gdzie zmierzą się ze Słowacją, Mołdawią i Turcją.

W siedzibie UEFA- szwajcarskim Nyonie rozlosowano grupy eliminacji Mistrzostw Europy w futsalu, które w 2026 roku odbędą się na Litwie i Łotwie.

Pomimo braku awansu na mistrzostwa świata podopieczni Błażeja Korczyńskiego po raz pierwszy w historii znaleźli się w pierwszym koszyku, zatem pewne było, że ominą nas spotkania z najmocniejszymi ekipami Starego Kontynentu. Biało-Czerwoni trafili do dość przyjemnej grupy, gdzie najsilniejszym przeciwnikiem będzie dobrze nam znana Słowacja. Oprócz naszych sąsiadów z południa zagramy również z Mołdawią, a skład uzupełnia reprezentacja Turcji.

Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy uzyskają zwycięzcy dziesięciu grup. Pozostałe cztery wolne miejsca wyłonią baraże, w których zmierzy się osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Na spotkania eliminacyjne zarezerwowano łącznie cztery terminy. Pierwszy będzie miał miejsce pod koniec roku (9-18 grudnia). Główna impreza odbędzie się w dniach 18 stycznia – 8 lutego 2026 na Litwie oraz Łotwie.