Kolejne świetne wieści z trwających w norweskiej miejscowości Hamar Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. Natalia Jabrzyk okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 1500 metrów i wywalczyła swój drugi złoty medal. Tuż za podium uplasowała się Olga Piotrowska

Złota Natalia Jabrzyk

Natalia wręcz znokautowała rywalizacje na dystansie 1500 metrów, bowiem zwyciężyła z sekundową przewagą nad srebrną medalistką — Norweżką Marte Bjerkreim Furnee, osiągając czas (2:03.91). Podium uzupełniła Zuzana Kursova z Czech. Najgorsze dla sportowca czwarte miejsce wywalczyła kolejna z reprezentantek Polski — Olga Piotrowska. Dziesiąta była Maja Płończyk, a dwunasta Liwia Kubin

W tej samej konkurencji w rywalizacji mężczyzn najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Marek, zajmując 5. lokatę. Tuż za nim uplasował się Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka. Szesnasty był Karol Marczewski. Całe podium zajęli Norwedzy

W sobotę – trzecim dniu AMŚ w łyżwiarstwie szybkim w Hamar czekają nas zmagania na