Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 22. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim St. Moritz. Pierwsze zawody w tej konkurencji tegorocznego PŚ wygrała Włoszka Sofia Goggia. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Cornelia Huetter. Zaś na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Szansa do rewanżu już w niedzielę!

22. miejsce, zdobyte w piątek w Sankt Moritz, to drugi najlepszy wynik Gąsienicy-Daniel w supergigancie w jej historii występów w Pucharze Świata. Lepiej było jedynie w Lenzerheide – innej szwajcarskiej miejscowości – gdzie w marcu 2022 roku zajęła 16. pozycję.

Polka zdobyła pucharowe punkty po raz czwarty w tym sezonie. Wcześniej zakopianka była 13. w Soelden, 21. w Tremblant i 28. w Killington – za każdym razem w slalomie gigancie. To daje jej łączny dorobek 42 punktów i 34. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu 2023/2024 w konkurencjach szybkościowych miało odbyć się kilka tygodni temu (18-19 listopada). Z powodu niekorzystnej aury na nowej trasie Gran Becca w Zermatt-Cervinia ze startem w Szwajcarii, a metą we Włoszech zawody zostały odwołane.

Supergigant nie jest ulubioną konkurencją Maryny. 29-latka specjalizuje się głównie w slalomie gigancie. Nie oznacza to jednak, że nie punktuje w innych konkurencjach. W dzisiejszym starcie Polka została sklasyfikowana wyżej niż Ester Ledecka. Czeszka to mistrzyni olimpijska w tej specjalności z 2018 roku.