Za nami sobota, więc, jak się można domyśleć, wiele emocji sportowych. Sezon zimowy ruszył już na dobre, a ligi nie zwalniają tempa. W podsumowaniu dnia znajdziecie informację o wynikach oraz odnośniki do naszych artykułów. Zapraszamy do lektury.
Biathlon

Udaną inaugurację sezonu zimowego mają za sobą nasze sztafety mieszane. Które miejsca zajęli Biało-Czerwoni?

Curling

Na Mistrzostwach Europy dywizji B nasza kobieca ekipa była beniaminkiem, a mimo to zdołała ukończyć je na podium!

Dart
Formuła 3

Kacper Sztuka ogłosił w jakim zespole wystąpi w nowym sezonie!

Łyżwiarstwo szybkie

Wiktoria Dąbrowska wygrała zawody juniorskiego Pucharu Świata. 17-latka była najlepsza na 1000 metrów.

Narciarstwo alpejskie

Magdalena Łuczak osiągnęła życiowy sukces w slalomie gigancie podczas Pucharu Świata w Killington. Punktowała także Maryna Gąsienica-Daniel.

• Jakub Moder wrócił na boisko w meczu Premier League po 602 dniach przerwy. Polak zagrał 26 minut w wygranym przez Brighton spotkaniu 3:2 z Nottingham Forest
  • Marcin Kamiński strzelił bramkę w meczu 2. Bundesligi, ale jego Schalke przegrało 3:5 z Fortuną Dusseldorf. W barwach Fortuny asystę zaliczył Dennis Jastrzembski
  • Patryk Peda strzelił gola na 1:1 w zremisowanym 2:2 meczu Spal z Anconą w rozgrywkach Serie C
Piłka ręczna
  • Orlen Superliga mężczyzn:

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 34:29 (16:12)

MKS Kalisz – Ostrów Wielkopolski 28:22 (13:8)

• Mecz towarzyski kobiet: Polska – Angola 33:30 (19:14)
Siatkówka
  • PlusLiga:

PGE Giek Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:23)

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 15:25)

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Siatkówka plażowa

Michał Bryl i Bartosz Łosiak tym razem nie powalczą o medal prestiżowego turnieju Elite 16. Które miejsce zajęli nasi medaliści Mistrzostw Świata?

Skoki narciarskie

Dawid Kubacki był jedynym punktującym Polakiem podczas pierwszego konkursu Pucharu Świata w Ruce, inaugurującego sezon.

Tenis ziemny

ITF 140 w Valencii, półfinał:

Katarzyna Kawa – Jacqueline Cristian 0:2 (0:6, 2:6)

ITF 15 w Limassol, półfinał:

Olaf Pieczkowski – Jakub Nicod 1:2 (2:6, 7:5, 2:6)

ITF 15 w Monastyrze, półfinał debla:

Oskar Grzegorzewski/Jasza Szajrych – Milos Karol/Adrian Oetzbach 1:2 (6:2, 3:6, 10:12)